

1e Plaats Voetbal Talenten Toernooi Oost
Op zaterdag 3 september moesten wij al vroeg verschijnen op het prima verzorgde complex van PH te Almelo. Hier werd gestreden met allemaal hoofdklassenteams om de eer van het Oosten. Naast de regionale clubs waren ook teams uit o.a. Wageningen en Bemmel.
Onze poule bestond uit: TVC”28 (Tubbergen), Vivtoria’28 (Enschede), DZC’68 (Doetinchem) en TRIAS (Winterswijk). De speeltijd per wedstrijd was 11 minuten en dat is erg kort om te winnen, laat staan meerdere goals te maken.
Onze jongens waren gemotiveerd om er een mooie dag van te maken en aan de temperatuur zal het zeker niet gaan liggen want het beloofde ongeveer 28 graden te gaan worden die dag. Gelukkig konden ze steunen en leunen op de massaal aanwezige aanhang van de ouders en andere familieleden. (dat is toch iedere keer mooi om te zien dat er veel ouders mee gaan en dat maakt het ook gezelliger).
Voor het eerst was het gehele team compleet want Jasper Scholten was ook weer terug van vakantie. Maar omdat Lean nog herstellende was van een blessure had Marcel voor de zeker de ondersteuning gevraagd van Jard van D3. (achteraf was het gezien de weersomstandigheden en de pijntjes die er links er rechts ontstonden maar goed dat Jard er bij was. Bedankt hiervoor).
Dan de 1e wedstrijd tegen TVC’28. Iedereen was er klaar voor om een goed resultaat neer te zetten tegen een team dat ook bij ons in de competitie zit. De wedstrijd ging wel gelijk op maar tegen het einde kregen wij het overwicht en dat kon mooi benut worden door Sverre die de 1-0 binnenschoot. Dit rook naar meer maar voordat de spelers het eigenlijk al in de gaten hadden waren de 11 minuten speeltijd voorbij. Maar de eerste 3 punten waren binnen.
Hierna volgend 3 wedstrijden achter elkaar op verschillende velden. Het was dus voetballen, verhuizen, voetballen, verhuizen, voetballen en uitpuffen. Zelfs de ouders kregen het er al warm van en die stonden niet eens in het veld.
Volgende wedstrijd was tegen Victoria’28 (die ook bij ons in de competitie zitten). De wedstrijd werd gespeeld op het hoofdveld waardoor het publiek mooi in de schaduw op de tribune kon zitten. Door de Marcel was aangegeven dat wij gelijk druk moesten zetten en fel de duels in dienden te gaan. De tijd is kort en als je achter zou komen was het niet gemakkelijk om dat weer recht te zetten. In het veld liep het echter niet. Het ging stroef, weinig vloeiende combinaties en weinig kansen. Natuurlijk werd er hard gewerkt en dat zorgde er voor dat het een 0-0 eindstand werd. Het gevoel was wel dat er meer in had gezeten. Dit moesten wij gelijk maar laten zien tegen DZC’68.
Gelukkig was deze wedstrijd op kunstgras en daardoor kwamen de ballen wat beter aan maar het was een goede tegenstander die ook volop in de strijd ging en iedere keer gevaarlijk omschakelde van de verdediging naar de aanval. Bij 1 van deze uitbraken scoorde zij de 1-0. Dit was niet de bedoeling en ATC ging op zoek naar de gelijkmaker. Er werd veel druk op de goal gezet en de tijd drong. Wij hebben nog kansen gehad op de gelijkmaker maar de intikker van Rick werd afgekeurd omdat hij buitenspel zou staan. (dit gaf nog wel enige commotie omdat heel ATC dit anders zag maar de treffer ging niet door). Helaas geen punten en meer veel tijd om er over na te denken was er niet want de volgende wedstrijd op het veld er naast moest al weer gespeeld worden.
De tegenstander was TRIAS en deze zaten ook bij ons in de competitie. (wel mooi dat je dan je krachten kunt meten met teams waartegen je later ook nog een keer kunt voetballen). Ook hier probeerden wij het spel te maken en waren wij het grootste gedeelte van wedstrijd in de aanval. Het spel was nog niet zoals wij het gewend waren en daarom konden wij niet doordrukken. Gelukkig kon Lean door een mooie pass van Tom de 1-0 beheerst inschieten en waren de 3 punten binnen want er werd niets meer weggegeven. Nu waren wij uitgespeeld in de poule en hadden wij 2 wedstrijden gewonnen, 1 verloren en 1 gelijk gespeeld dus 7 punten bij elkaar. Dat moest genoeg zijn om door te gaan naar de winnaarspoule. Dit bleek ook te zijn want wij werden al snel door de toernooileiding op papier in deze poule geplaatst. Wij wisten echter nog niet welke tegenstanders wij zouden gaan treffen.
Gelukkig konden wij eerst genieten van een pauze want het was WARM!!
De winnaarspoule bestond uit: SKV Wageningen, Sportclub Bemmel, TRIAS, DZC’68 en ATC’65. Wederom de 4 partijtjes van 11 minuten en de 2 teams met de meeste punten zou gaan strijden in de finale.
Inmiddels was het bekend dat 11 minuten erg kort waren en dat er gelijk volop gas gegeven moest worden om de wedstrijden te winnen. De omstandigheden werden echter steeds zwaarder want het kwik steeg naar bijna 30 graden en er was geen wind. Verkoeling werd dus gezocht met de vele flessen drinken en de bemoedigde woorden van de meegereisde fans.
De 1e wedstrijd tegen SKV was direct pittig. De tegenstander leek net overal iets sneller bij te zijn en meer duels te winnen. Hierdoor konden wij niet veel kansen creëren maar ook kon SKV niet scoren. Een 0-0 eindstand stond op papier. Hierna de wedstrijd tegen SC Bemmel. Direct vanaf het begin was het wederom de tegenstander die het spel bepaalde. Dit is niet wat wij gewend zijn en hierdoor kwamen wij snel met 1-0 achter. Gelukkig pakte wij door inzet de draad snel weer op en kon Jasper Scholten naar goed storend werk de 1-1 maken. Was dit dan de ommekeer?. Helaas niet want wij werden flink onder druk gezet en Stan deed zijn stinkende best om het doel schoon te houden maar dat lukte helaas niet want Bemmel kon de 2-1 scoren. (Yard verdraaide ook nog zijn knie maar gelukkig viel het achteraf allemaal mee en kon hij de andere wedstrijden gewoon weer mee doen). Wij konden in de laatste minuten niet meer gelijk maken dus het 1e verlies was een feit. Dit was een domper voor de jongens. Het was nu wel duidelijk dat het in de laatste 2 wedstrijden moest gaan gebeuren.
Volgende tegenstander was TRIAS. Hier hadden wij eerder van gewonnen dus dat moest nu maar weer gebeuren. In het veld lukte het echter niet. Ondanks dat wij het overwicht hadden konden wij niet scoren. Gelukkig deed de tegenstander dit ook niet en bleef het 0-0. 2 punten uit 3 wedstrijden was uiteraard niet genoeg om aanspraak te maken op de finaleplaats. Hier wilden de jongens wel in graag in voetballen en dat lieten zij in de laatste poulewedstrijd zien. Eerder hadden wij verloren van DZC maar nu wilden wij dit goed maken.
Er werd goed gevoetbald en wij hadden veel diepte in het spel. Er was druk op de verdediging van DZC die hier maar moeilijk raad mee wisten. Door prima combinatiespel en goede aanvallen was het terecht dat Rick de 1-0 scoorde. Je voelde hierna dat deze voorsprong niet meer weggegeven zou gaan worden en dit gebeurde dan ook niet. Alle wedstrijden waren nu gespeeld en met 5 punten was het nu afwachten om welke plaats wij zouden kunnen gaan voetballen. Doordat de resultaten in de andere poulewedstrijden ook zeer wisselvallig waren bleek dat wij samen met SC Bemmel in de finale stonden. Dit was natuurlijk de tegenstander waar wij eerder tegen hadden verloren en dat moest recht gezet worden.
Inmiddels hadden wij al 8 wedstrijden gespeeld en verschillende pijntjes en vermoeidheidverschijnselen hadden zich geopenbaard maar het is dan altijd heel mooi om te zien dat een finale iets specials is en dat dan iedereen vaak weer fit genoeg is om te spelen. Doordat wij sowieso al de 2e plaats hadden bereikt is ATC geplaatst voor het NK talententoernooi dat op het einde van de competitie ergens in Nederland gehouden gaat worden. Dit was al een superprestatie en dat vonden de jongens super maar wij wilden meer. Marcel had aangegeven dat wij lekker moesten gaan voetballen en niet geforceerd moesten gaan spelen. Dit was in het veld goed te zien. De jongens toonden strijd, mooie combinaties, goed positiespel en prima aanvallen. Hierdoor kregen wij veel kansen en werd Bemmel een beetje overdonderd en was het ATC die de baas was in het veld. Na een goede actie op het middenveld kon Rick van rechtsvoor richting de goal opstomen en iedereen was in de verwachting dat hij het zelf zou gaan proberen om de keeper te passeren maar met een goed oog voor de medespelers zag hij dat Gilian en nog beter voorstond en legde hij de bal panklaar breed waardoor Gilian de bal kon binnen tikken. 1-0 voor ATC en dat was super. Het was natuurlijk de finale en dan is het altijd spannend of je de voorsprong kun behouden. Dit lukte prima en wij waren de KAMPIOEN.
Dit werd natuurlijk luidkeels gevierd en de organisatie had het prima voor elkaar. Want bij de prijsuitreiking kregen de jongens ieder een medaille, een beker voor de 1e prijs en een gigantische wisselbeker. (hij lijkt echt op de beker met de grote oren van de Champions Leaque).
ECHT SUPER GEDAAN en op naar het Nederlands kampioenschap.